Warning: Creating default object from empty value in /home/nashrehe/public_html/wp-content/plugins/parspal-woocommerce2/nusoap.php on line 85
انتخاب غرفه هزاره ققنوس در نمايشگاه خاوران بعنوان غرفه برتر » انتشارات هزاره ققنوس
مهر ۲۸

ه گزارش ارشاد تهران مراسم اختتامیه بزرگترین نمایشگاه کتاب تهران در فرهنگسرای خاوران در سالن فرهنگ فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

یکی از مهمترین اتفاقات در زمینه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه اشاعه فرهنگ دانشوری و فرهیختگی در کشور جمهوری اسلامی ایران هست.

علی جعفری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران ضمن عرض تشکر و قدردانی و خیر مقدم به مهمانان عزیز گفت: در پر پایی این نمایشگاه سازمان ها و نهاد زیادی همکاری نمودند جا دارد از عزیزان خود در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران ، بانک صادرات ، فرهنگسرای خاوران ، اداره کل امور کتابخانه ها ، کتابداری شهرداری تهران ، اتحادیه ناشران کتاب و تمامی دوستانی که در برپایی این نمایشگاه کتاب مارا همیاری کردند سپاسگذارم. انتظار ما از این نمایشگاه بیشتر از این ها بود انشالله در برنامه های آتی با برنامه ریزی دقیقتر و بهتر بتوانیم در خدمت شهروندان عزیز باشیم. مهمترین مشکلات فرهنگ مطالعه در جهان که اکثر این کشور ها با این معضل رو برو هستند با توجه به مباحث جدیدی مثل تلویزیون و اینترنت که جایگاه کتاب و مطالعه را برای مردم گرفته است  البته با کمک اموزش و پرورش و پدران و ماردان باید احیا شود. امروزه سالن های مطالعه  کتابخانه ها مکانی برای مطالعه کتاب های درسی شده است و جایی برای مطالعه کتاب های غیر درسی نیست. بسیاری از ناشرین در این زمینه چاره هایی اندیشده اند که انشالله با همکاری این عزیزان فکر واضحی در این خصوص انجام شود. ایشان گزارش مختصری از این جشنواره عنوان نمود:از انجایی که نقد کتاب یکی از نقایص عرصه چرخه فرهنگ است ما نقد چهار عنوان کتاب را داشتیم که انشالله این روند در اینده تکرار و تقویت خواهد شد. کارگاه های شیوه صحیح مطالعه ، گریم کودک ، خلاقیت و نواوری کودکان و همچنین مسابقه کتاب و کتابخوانی که با بیش از ۱۰۰۰ نفر شرکت کننده و روزی ۱۰ نفر به قید قرعه جایزه داده می شد.

همچنین استاد گرانقدر شعر و ترویچ فرهنگ شعر خوانی در فرهگسرای خاوران استاد شکارسری چند بیتی از شعر هایی خود را در زمینه کتاب و کتاب خوانی سروده اند را در این مراسم خواندند.

مبتکر سرابی مدیرکل کتابخانه های تهران عنوان نمودند: تهران از نظر کتاب و کتابخوانی با توجه به جمعیت بالا نه کتاب و کتابخانه ها با این جمعیت همخوانی ندارد. هفته کتاب ، هفته بسیج ، عید قربان ، عید غدیر همه و همه در هم تندیده است و ان خود نشانگر ارزش والای این روزها را دارد. وی همچنین خاطاراتی چند از شهیدان عرصه فرهنگ چون شهید اهل قلم شهید اوینی و شهیدان بسیجی برای حضار تعرف نمودند.

در پایان عطارزاده فرماندهی بسیج سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به سخنرانی پرداختند و سپس توسط اقایان جعفری و هوشیار پارسیان جوایزی به برترین های کتاب و کتاب خوانی اهدا شد:

نویسندگان برتر:

حمید رضا داداشی برای کتاب پشت دیوار مدرسه

عباس کریمی برای کتاب کتاب و کتابخوانی

علی حاجتیان فومنی برای کتاب به جرم شعر

منوچهر اکبرلو برای کتاب اقتباس ادبی برای سینما

غرفه های برتر:

مهدی کریمی غرفه مرسل

فاطمه اسفندیار غرفه هزاره ققنوس

عادل پورنجفی غرفه انجمن ناشران کودک و نوجوان

مرتضی حسنلو  غرفه رزمندگان اسلام

هدی راعی غرفه پیام عدالت

کتابداران نمونه:

معصومه محرابی مسئول کتابخانه حضرت فاطمه (س)

فاطمه مشینی مسئول کتابخانه دانشمند

محبوبه شریعتی کتابدار کتابخانهایت الله لنگرودی

فرزانه فلاح کتابدار کتابخانه محقق حلی

سارا اسدی کتابدار کتابخانه مرکزی

فاطمه مقیسه کتابدار کتابخانه فرهنگسرای خاوران

ناهید فرهادی زاده کتابدار کتابخانه فرهنگسرای خاوران

فریده حسینی کتابدار کتابخانه فرهنگسرای خاوران

ابراهیم شکری خدمات کتابخانه ولیعصر

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.