تیر ۲۰

رضا حاجی آبادی رییس ستاد  اولین دوره جشنواره« شعر کوتاه هزاره » گفت: اولین دوره جشنواره« شعر کوتاه هزاره»  به همت انتشارات هزاره ققنوس و با دبیری عبدالرحیم سعید راد   تیرماه امسال برگزار می شود.

رضا حاجی آبادی مدیر مسئول انتشارات هزاره ققنوس و  رییس ستاد  اولین دوره جشنواره« شعر کوتاه هزاره» با  اعلام این مطلب که دریافت آثار از ۲۰ تیرماه آغاز شده است و تا ۲۰ مردادماه ادامه دارد افزود: در  اولین دوره جشنواره« شعر کوتاه هزاره»  سایت شاعران پارسی زبان و  شرکت پیام افزارپیک آسا (مجری انحصاری ارسال پیام کوتاه از شماره ثابت) و نیز انتشارات سفیر اردهال از حامیان جشنواره می باشند.

حاجی آبادی در خصوص نحوه دریافت آثار گفت: شیوه دریافت آثار این جشنواره به صورت پیامکی بوده و شاعران و علاقمندان  می توانند اشعار کوتاه خود را به شماره ۰۲۱۰۰۰۰۳۶۵ پیامک نمایند.

وی همچنین از چاپ آثار برگزیده در کتاب جشنواره خبر داد و در باره نوع و  قالب آثار قابل پذیرش در جشنواره گفت: بر اساس آیین نامه داوری که توسط اعضای ستاد و دبیر جشنواره تدوین شده است موضوع اشعار آزاد است و قالب های مورد پذیرش نیز شامل دو بیتی ، رباعی، هایکو ، سپید کوتاه(حداکثر ۵سطر) و طرح می باشد.

شعر کوتاه قدمتی کوتاه در ادبیات ایران زمین دارد، اما در همین مدت کم توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. هر چند برخی کارشناسان  رباعیات، قطعه‌ها و حتی تک بیت ها را نیز شعر کوتاه می‌نامند که بر این اساس قدمت شعر کوتاه شانه به شانه شعر سنتی فارسی خواهد بود.

انتشارات هزاره ققنوس(  که در سال ۱۳۸۲ تاسیس شده )بعنوان قدیمی ترین ناشر تخصصی حوزه شعر و داستان سال‌های اخیر،  باهدف معرفی شاعران و نویسندگان جوان آثار زیادی از این جوانان را منتشر نموده است. این انتشارات همچنین بانی اولین جشنواره خصوصی داستان کوتاه پایداری است که تا کنون چهار دوره آن برگزار شده است.یکی از اهداف این انتشارات شناسایی استعدادهای ناب ادبی در اقصی نقاط کشور است که با همین رویکرد برآن شده تا اولین جشنواره شعر کوتاه را نیز برگزار نماید.

فایل فراخوان جشنواره را از اینجا دریافت کنید

در همین ارتباط خبرگزاری فارس

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.