Warning: Creating default object from empty value in /home/nashrehe/public_html/wp-content/plugins/parspal-woocommerce2/nusoap.php on line 85
توضیح دبیر همایش تقدیر از فعالان ترویج کتابخوانی در مورد طرح نذر کتاب » انتشارات هزاره ققنوس
آذر ۲۷

بعد از انتشار دلنوشته رضا حاجی آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس در خبر گزاری مهر دوستان ارشاد به تکاپو افتادند و جوابیه ارسال کرده اند که طبق معمول این جوابیه هم دارای تناقض و ناراستی است.:

به گزارش خبرنگار مهر، در پی درج گزارشی در ارتباط با تجلیل از فعالان حوزه نشر در زمینه نذر کتاب و تجلیل از آنها در ایام هفته کتاب و نیز انتشار یادداشتی از رضا حاجی آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس با عنوان «دل نوشته‌های یک ناشر برای نذر کتاب‌هایش» در خبرگزاری مهر که مدعی سرقت این طرح از وی توسط برگزیده این جشنواره شده بود، ابراهیم حیدری دبیر اجرایی همایش تقدیر از فعالان ترویج کتابخوانی، معاون پژوهشی دفتر مطالعات و توسعه کتابخوانی وزارت ارشاد در این باره به خبرنگار مهر،  توضیحاتی ارائه کرد.

حیدری با بیان آنکه اساس این دو طرح (طرح برگزیده و طرح انتشارات هزاره ققنوس) با یکدیگر تفاوت ماهوی دارند، اظهار کرد: در سه سال گذشته یک گروه دانش‌آموزی با فعالیت غیرانتفاعی و غیرسودآور، کتاب‌های کهنه و بلااستفاده را از نقاط مختلف کشور جمع‌آوری کرده و به روستاها انتقال می‌دادند. تجلیلِ صورت گرفته در مراسم نیز از این گروه، به خاطر این فعالیت و شیوه اهدای کتاب آنها در سراسر کشور بوده است که تحت عنوان «نذر کتاب» صورت می‌پذیرفته است.

حیدری یادآور شد: انتشارات هزاره ققنوس در شیوه کاری خود برخی از آثار را با ۵۰ درصد تخفیف از ناشران تهیه و به مخاطبان واگذار می‌کرده است که البته در این مسئله نفع انتفاعی وی نیز وجود داشته است.

وی تاکید کرد: شاخص‌های داوری به شکلی بود که در این جشنواره به فعالیت‌های متفاوت، گروهی و غیرانتفاعی توجه شود و به همین خاطر از برنامه اهدای کتاب در روستاها تحت عنوان نذر کتاب تجلیل شد هر چند که در هر مراسم از فعالیت‌های آقای حاجی آبادی (دیر انتشارات هزاره ققنوس) نیز تقدیر به عمل آمده است.

حیدری تاکید کرد: در همایش مورد نظر همه گروه‌های مردمی و فعال در عرصه ترویج کتاب و کتابخوانی از حیث بررسی فعالیت‌ها و مردمی بودن، مورد توجه ما قرار گرفته‌اند و حاصل کار نیز مورد اجماع داوران بوده است.

و اما بعد:

جناب آقای حیدری دبیر محترم اگر شما مشکلی نداشتید چرا همان روز این پاسخ را ندادید

شما می فرمایید طرح نذر کتاب هزاره ققنوس برای شخص آقای حاجی آپادی نفع داشته: اخر مومن خدا چطور می شود کتابهایی را با ۵۰درصد خرید و مثل ملانصرالدین با همان ۵۰ درصد فروخت و نفع مادی هم برد.چطور فراموش کرده اید این انتشارات تا کنون بالغ بر ۲۰ هزار جلد کتاب را رایگان و بصورت ندری برای فعالیتی که شما و همکاران شما در ارشاد متولی آن هستید اهدا کرده است. نکند اهدا رایگان کتاب سود آور بوده و ما نمی دانسته ایم

عزیزن من! برادر! مسلمان! با دین و ایمان! آدم فرهنگی! یکبار دیگر تکرار می کنم حرف و اعتراض من بخاطر آن جایزه ۵ میلیون تومانی که به آن خانم دانشجو-که در هنگام عکس دست جمعمی برگزیدگان شما و همکارانتان کنار ایشان و دوستانش بودید- نیست حرف من اینست چرا ایده دیگران را به نام خودتان و دوستان خود می زنید.

راستی این گروه دانش آموزی نبودند ، دانشجویانی بودند که در فیسبوک با آقای سید آبادی آشنا شدند.

اگر شما به دانش آموزان ما اینگونه آموزش فرهنگی و ایده دزدی می دهید وای به حال آینده فرهنگ دانش آموزان و دانشجویان ما..

بخدا اگر نبود احترامی که برای اهالی فرهنگ قائل هستم و اگرنبود  بخاطر آن خاطره ای که از نمایشگاه و عزتی که از برخورد یک جوان مومن دیدم ؛ مستندات دیگری را منتشر می کردم که همه اهالی فرهنگ بدانند چه موجوداتی بعنوان متولیان فرهنگ در این سرزمین فعالیت می کنند.

باز هم می گویم من چشم امید خود را به روی شما و بذل و بخشش هایتان از کیسه بیت المال بسته ام. من هدف دیگری دارم.

ضمنا به آقای سید آبادی هم که تمام قد در حمایت از این خانم ایستاده اند سلام برسانید.

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.