Warning: Creating default object from empty value in /home/nashrehe/public_html/wp-content/plugins/parspal-woocommerce2/nusoap.php on line 85
نمايشگاه كتاب يا تفرجگاه » انتشارات هزاره ققنوس
اردیبهشت ۱۴

رضا حاجی آبادی در گفتگویی با روزنامه جام جم که در صفحه ۵ شماره امروز دوشنبه چهاردهم اردیبهشت منتشر شده گفت:نمایشگاه ما صرفا یک تفرجگاه و محل تفریح است که مردم می‌آیند در آن می‌گردند، ساندویچ می‌خورند و کنارش شاید یکی دو جلد کتاب هم بخرند.

رضا حاجی‌آبادی، مدیر انتشارات هزاره ققنوس درباره مطالباتش در آستانه برپایی نمایشگاه کتاب تهران به جام‌جم گفت: بحث اصلی این است که ۲۷ دوره نمایشگاه به همین شکل برپا شده است و برگزارکنندگان این رویداد هر سال همان آیین‌نامه نحوه حضور ناشران را کپی می‌کنند و باز هم نمایشگاه را مثل دوره‌های قبل برگزار می‌کنند.

او افزود: در تمام ۱۲ دوره حضور انتشارات هزاره ققنوس در نمایشگاه ، هیچ تغییری در زمان برگزاری نمایشگاه، نحوه برگزاری آن، نحوه حضور ناشران و حتی تعداد روزهای برپایی نمایشگاه به وجود نیامده است. هیچ بازنگری وجود ندارد تا کارشناسی شود آیا اصلا نیمه اردیبهشت زمان مناسبی برای برپایی نمایشگاه هست یا نه؟ آیا ۱۰ روز زمان کافی برای نمایشگاه هست یا نه؟ ناشران به چه شکل باید در این رخداد شرکت کنند؟ جنبه‌های فروشگاهی نمایشگاه چرا و چطور باید کم شود؟مدیر انتشارات هزاره ققنوس بیان کرد: همان طور که می‌دانید نمایشگاه کتاب تهران صرفا یک فروشگاه است؛ در حالی که در همه نمایشگاه‌های کتاب در سطح جهان، متخصصان نشر می‌آیند و شرکت می‌کنند، اما نمایشگاه ما صرفا یک تفرجگاه و محل تفریح است که مردم می‌آیند در آن می‌گردند، ساندویچ می‌خورند و کنارش شاید یکی دو جلد کتاب هم بخرند.

حاجی‌آبادی عنوان کرد: مهم‌ترین مطالبه من، به عنوان یک ناشر که سال‌هاست فعالیت می‌کند، این است که در نحوه برگزاری نمایشگاه و تک‌تک اجزایش بازنگری صورت گیرد. از بازنگری در نحوه حضور ناشران گرفته، تا بازنگری در دریافت وجه برای ورود مخاطبان به نمایشگاه تا زمان برپایی نمایشگاه. حتی باید در ارائه خدمات نمایشگاه مثل تخصیص بن‌های کتاب هم بازنگری صورت گیرد و بررسی شود به چه شکل این بن باید توزیع شود.

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.