دی ۰۶

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  یکی از مسائلی که هرساله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آن روبرو می شود مسئله مکان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب است؛ مسئله ای که امسال هم مانند سالیان گذشته  مسئله مهم این وزارتخانه در حوزه نشر کشور شد. دو تیم کارشناسی موضوع مکان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را بررسی کردند و قرار است تصمیم نهایی در این خصوص روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری این نمایشگاه مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

دسترسی به مصلی بهتر است

رضا حاجی آبادی، مدیر مسئول انتشارات هزاره ققنوس در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره مکان برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: به دلیل آنکه دسترسی مصلی برای ناشران و مردم عادی بهتر است، در این مکان دو ایستگاه مترو وجود دارد و حمل و نقل کتاب به مصلی راحت تر از نمایشگاه شهر آفتاب است، مصلای تهران را گزینه بهتری برای برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می دانم. البته امکانات دیگر هم در این مکان وجود دارد.

وی افزود: انتقال نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به شهرآفتاب معامله ای بود که میان شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد. قرار بود تا پنج سال از ناشران برای گرفتن غرفه در شهر آفتاب هزینه ای دریافت نکنند. اما ناشران هزینه غرفه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دادند. حالا که قرار است ناشران هزینه غرفه بدهدن، فرقی میان مصلای تهران و شهرآفتاب نیست. چون هم منتش را بر سر ما می‌گذارند که شهرداری غرفه ها را رایگان در اختیار ناشران قرار می دهد و هم پول غرفه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می دهیم. نکته دیگر این که دردسرهای رفت و آمد به شهر آفتاب زیاد است. امکانات برخی ایستگاههای مترو کامل نیست. متاسفانه در هر دو سال برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شهر آفتاب، باران ناشران را اذیت کرد.

وی افزود: دوستان ما در مصلی تهران باید در بخش نظارتی تعدیل ایجاد و بحث حمل و نقل کتاب را به مراتب حفاظتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کنند. نه اینکه دوباره حراست مصلای تهران فراتر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عمل کند. مصلی تهران باید این نکات جزئی را برطرف کند.

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.