Warning: Creating default object from empty value in /home/nashrehe/public_html/wp-content/plugins/parspal-woocommerce2/nusoap.php on line 85
همزمان با ماه مبارك رمضان دوره دهم «نذر كتاب» برگزار‌مي شود » انتشارات هزاره ققنوس
خرداد ۱۵

یک نذری خواندنی پیش از افطار برای روزه داران

رضا حاجی آبادی، مدیر انتشارات هزاره ققنوس که  طرح « نذر کتاب» به نام او در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی و نیز اداره کل حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است گفت: بنا داریم رمضان امسال دهمین دوره طرح « نذر کتاب» را با مشارکت مردم و ناشران برگزار کنیم. تلاش ما این است که روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان بتوانند از این نذری های فرهنگی بهرمند گردند.

کسانی که تمایل دارند در این نذری فرهنگی مشارکت داشته باشند می‌توانند با ارسال کلمه«نذر» به شماره ۰۲۱۰۰۰۰۳۶۵ اطلاعات بیشتری دریافت کنند.

بانی طرح « نذر کتاب» در خصوص سابقه این طرح ، گفت: این طرح از سال ۱۳۸۸ به ابتکار انتشارات هزاره ققنوس آغاز شد. به عبارت دیگر  بانی و متولی اولیه این طرح انتشارات هزاره ققنوس بوده است. سال اول حدود سه یا چهار ناشر بودیم با حدود ۱۰ عنوان کتاب و در حال حاضر هم که در سال ۹۴ هستیم دوره دهم طرح در حال اجرا می باشد.

حاجی آبادی با بیان اینکه درهای نذر کتاب به روی همه باز است عنوان کرد:  اگر رسانه ها به این امر کمک بکنند قطعا این طرح در سطح کشور فراگیر خواهد شد. کاری که ما انجام می دهیم در واقع یک خیمه و یک تکیه فرهنگی است و در آن به روی همه باز است و از کسی که به اندازه ۵۰۰۰ تومان بودجه دارد تا کسی که حتی این مبلغ را هم نمی تواند بدهد و تنها می خواهد  کتاب را در دست افراد جامعه بچرخاند می توانند در این طرح شرکت کنند و به فراگیری این طرح کمک کنند.حتی به شکل خبری و اطلاع و ترویج سینه به سینه این طرح هم در واقع برای ما حکم این را دارد که دوستان در این طرح به همراه ما مشارکت داشته اند.

رمضان امسال بنا داریم از مردم برای محل های عرضه کتابهای نذری کمک بخواهیم. کسانی که تمایل به مشارکت در این طرح را دارند می تواند همه روزه به ستاد نذر کتاب که در دفتر انتشارات هزاره ققنوس مستقر است مراجعه نمایند و بعنوان توزیع کننده کتاب های نذری فعالیت نمایند.

حاجی آبادی خاطر نشان کرد: برای بهتر اجرا شدن این طرح ما یک سامانه پیامکی به شماره ۰۲۱۰۰۰۰۳۶۵ راه اندازی کرده ایم که هرکس به آن کلمه “نذر” را ارسال کند آدرس سایت و تلفنها و اطلاعات لازم در اختیارش قرار می گیرد تا در صورت تمایل به عنوان عضوی از هر کدام از سه گروه ذکر شده با این ستاد در ارتباط باشد

درباره طرح نذر کتاب:

۱- ما کتاب رایگان هدیه نمی دهیم
۲- ما نمی خواهیم کتاب‌ها در قفسه کتابخانه ها زندانی شوند
۳-کتاب‌های نذری برای خوانده شدن نذر شده اند
۴-تلاش ما ترویج سنت حسنه نذری دادن برای یک محصول فرهنگی مثل کتاب است
۵-فرهنگ نذری فقط برای غذای جسم نیست ؛ می توان غذای روح مردم را نیز تامین کرد
۶-ما روغن ریخته را نذر امامزاده نمی کنیم؛ بهترین کتابهایمان را نذر کرده ایم
۷-شما هم می توانید در این نذری شرکت کنید و یک کتاب را نذر فرهنگ کشور نمایید

شعار نذر کتاب:
– برای ترویج فرهنگ مطالعه نیاز نیست درخت‌ قطع کنیم
– لازم نیست به محیط زیست آسیب برسانیم
– یادمان باشد: هر کتاب خوب را چند نفر می توانند بخوانند
– کتاب یک نذری است که می توان پیش از افطار در ماه رمضان به دیگران داد

شماره تلفن ۸۸۳۱۷۸۳۲ برای هماهنگی در اختیار است.

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.