خرداد ۲۹

روزنامه ایران روز شنبه ۲۹ خرداد در  گزارشی از حضور بخش خصوصی در حوزه ادبیات دفاع مقدس نوشته و به جشنواره داستان کوتاه پایداری نیز اشاره کرده است.

انتشارات هزاره ققنوس که یکی از اصلی ترین اهدافش حمایت از نویسندگان نوپا، انتشار آثار ادبی و نیز نشر آثار ارزشمند برای ترویج فرهنگ غنی اسلامی و فرهنگ پایداری است  چند سالی است که با برگزاری جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری سعی در شناسایی نویسندگان و داستان نویسانی دارد که در حوزه دفاع مقدس می‌توانند با قلمی متفاوت و دلنشین در قالب داستان کوتاه خاطرات آن دوران را بازگو کنند. رضا حاجی‌آبادی دبیر ششمین جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری، درارتباط با این جشنواره توضیح می دهد.

معرفی  ۶ برگزیده از میان ۹۳۷ اثر داستان کوتاه دفاع مقدسی
معرفی برگزیدگان ششمین دوره جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری توسط انتشارات هزاره ققنوس تا آخر خرداد ماه انجام می‌شود. این تازه ترین  خبری است که رضا حاجی‌آبادی، دبیر جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری اعلام می کند و اظهارمی دارد: در این دوره از جشنواره ۹۳۷ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که از این تعداد ۴۱۴ داستان از طریق ایمیل و ۵۲۳ داستان نیز از طریق پیامک بود. داستان‌های کوتاه کوتاه و داستان‌های مینی مال هم دو بخش جشنواره است که در هر کدام از آنها ۳ برگزیده  خواهیم داشت.حاجی‌آبادی ادامه می دهد: داوری این دوره از جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری بر عهده کامران شرفشاهی، هادی خورشاهیان، امیر سمامی و خود من است. البته احتمال این وجود دارد که جواد محقق که در دوره گذشته و این دوره با ما همکاری داشته است نیز در دوره نهایی داوری آثار به جمع هیأت داوران اضافه شود.

وی با بیان اینکه  این جشنواره جزو معدود جشنواره هایی است که از سوی بخش خصوصی و به طور قانونمند ۶ سال متوالی است که برگزار می‌شود، یادآور شد: آموزش داستان نویسی به علاقه‌مندان، معرفی چهره‌های جدید و مستعد در حوزه ادبیات پایداری، تولید محتوای ادبیات پایداری در فضای مجازی، چاپ و نشر آثار منتخب در قالب کتاب، قدردانی و حمایت از نوقلمان  جزو مهم‌ترین اهداف  برگزاری این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ پایداری است.مدیر انتشارات هزاره ققنوس تصریح می کند: ششمین جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری همچون دوره‌های گذشته با استقبال داستان‌نویسان و نویسندگان همراه شد، بر این اساس انتشارات هزاره ققنوس قصد دارد، آثار منتخب این دوره  را هم در قالب کتاب منتشر کند.

حاجی‌آبادی خاطرنشان می سازد: انتشارات هزاره ققنوس  برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره هشت سال دوران دفاع مقدس تولید ادبیات مرتبط با فرهنگ ایثار و مقاومت  و ترویج فرهنگ مقاومت، امسال هم تصمیم به برگزاری ششمین دوره این جشنواره دارد اما به دلیل نبود حمایت متولیان اصلی  در بخش دولتی این حوزه برگزاری هفتمین جشنواره داستان کوتاه کوتاه پایداری نامشخص است و احتمال اینکه سال بعد جشنواره را برگزار نکنیم وجود دارد.

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.