Warning: Creating default object from empty value in /home/nashrehe/public_html/wp-content/plugins/parspal-woocommerce2/nusoap.php on line 85
گلایه مدیر نشر هزاره ققنوس از ارشاد/ طراح نذر کتاب چه کسی بود؟ » انتشارات هزاره ققنوس
آذر ۰۲

مدیر انتشارات هزاره ققنوس به خبرگزاری فارس گفت: روز پنج‌شنبه وزارت ارشاد از جمعی از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تجلیل کرد که در این میان ازفرد دیگری بعنوان متولی نذر کتاب هم تجلیل شد در صورتی که این طرح متعلق به  هزاره ققنوس است.

نشست خبری پنجمین جشنواره کوتاه پایداری عصر امروز شنبه اول آذر با حضور رضا حاجی‌آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس، سیدحسین عابدینی مدیر انتشارات سفیر اردهال، جواد محقق داور نخستین جشنواره شعر کوتاه و جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه در سالن جلسات سرای اهل قلم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدحسین عابدینی مدیر انتشارات سفیر اردهال درباره طرح نذر کتاب بیان داشت: طرح نذر کتاب از سوی نشر سفیر اردهال و هزاره ققنوس از چندین سال گذشته آغاز شده است

وی اضافه کرد: در طرح نذر کتاب به مسئولان فرهنگی هیئت‌های مذهبی مراجعه کرده و کتاب‌هایی را به آنها اهدا می‌کنیم اما متأسفانه  در روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان متوجه شدیم که در مراسم تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی از یک خانم به عنوان متولی طرح نذر کتاب تجلیل به عمل آمد در صورتی که مجوز این طرح برای دو انتشارات فوق بوده و بارها نامه های آن در وزارت ارشاد به  ثبت رسیده است.

به گفته مدیر انتشارات سفیر اردهال بسیاری از کتاب‌های این طرح در مراسم عزاداری در میان عزاداران حسینی پخش شده است حتی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز بالغ بر ۱۱ هزار کتاب نذر داده شده است.

* حاجی‌آبادی: یاد گرفته‌ایم که طرح‌های خلاقانه را نابود کنیم

در ادامه این مراسم رضا حاجی‌آبادی مدیر انتشارات هزاره ققنوس با اشاره به برنامه اجرا شده توسط ستاد هفته کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنده هیچ گله‌ای ندارم فقط ازاین می‌ترسم که چند صباحی دیگر یکی آمده و بگوید که من جشنواره شعر کوتاه و داستان کوتاه پایداری را برپا می‌کردم.

وی اضافه کرد: برخی از کسانی که در حوزه فرهنگ هستند یاد گرفته‌اند که از چشمه جوشان خلاقیت دیگران استفاده کنند. برای ما اصلاً بحث مالی و اجرایی طرح نذر کتاب  مهم نیست اما این مهم است که مجوز این طرح برای انتشارات هزاره ققنوس است و حداقل باید حقوق معنوی آن رعایت می شد..

حاجی‌آبادی بیان کرد:معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و ستاد برگزاری نمایشگاه در نمایشگاه کتاب تهران امسال عنوان کرده بود که ۱۶ میلیون تومان به این طرح ارائه خواهد شد اما متأسفانه تاکنون یک ریال هم  به این طرح تعلق نگرفته است.

به گفته این ناشر، اهدای کتاب و خالی کردن منازل مردم از کتابهای پاره و معیوب که باید کیلویی فرخته شود خروجی طرح نذر کتاب نبود بلکه خواندن آن مدنظر قرار داشته است که یک نفر کتاب را مطالعه و به ۵ نفر دیگر برای مطالعه اهدا کند.
مدیر انتشارات هزاره ققنوس گفت:‌ نباید یاد بگیریم که طرح‌های خلاقانه دیگران را نابود کنیم بلکه باید  خودمان استاد ایده‌های خلاق و مفید باشیم اما متأسفانه یاد گرفته‌ایم که طرح‌های خلاقانه دیگران را بنام خودمان کنیم و آن را نابود کنیم که امیدوارم برای طرح نذر کتاب این اتفاق رخ ندهد.

نوشته ای از مدیر سایت

نظرات غیر فعال است.